Menu

czwartek, 12 lipca 2012

Jak to jest zrobione? - czyli letnie pazurki

Dzisiaj postanowiłam zaszaleć i wrzucić coś czego jeszcze nie było na moim blogu. Mianowicie sposób na paznokcie!
W ostatnim tygodniu zgłosiłam się do konkursu gdzie trzeba było wymyślić własny wzorek na paznokcie i najlepsze miały wygrać, jako że już jest po wynikach konkursu, a ja nic nie wygrałam moją pracą ( ;( ) dzisiaj wstawię przewodnik po tworzeniu tych pazurków. Oczywiście cały proces udokumentowałam zdjęciami :)


A oto i wspomniany przewodnik:
1. Pierwszym co powinniśmy zrobić robiąc cokolwiek z paznokciami jest zmycie lakieru/odżywki bądź po prostu przetarcie płytki paznokcia zmywaczem, dzięki czemu później lakier się lepiej trzyma i nie odpryskuje.

2. Kolejnym krokiem jest stworzenie tła do tego co będziemy malować. W tym przypadku użyłam beżowego lakieru do paznokci. Starannie nałożyłam dwie cienkie warstwy koloru by uzyskać oczekiwany efekt.

3. Po wyschnięciu lakieru miałam do namalowania kółeczka, które miały stanowić podstawę wzoru. Nie mając odpowiednich pędzelków pod ręką za pomocą patyczka kosmetycznego zrobiłam pierwszą część rysunku (patrz zdj.) używając jasno - czerwonego lakieru. Na paznokciu kciuka namalowałam dwie "kropki" a na pozostałych po jednej.4. Gdy namalowane kółeczka były suche domalowałam za pomocą szpilek i ciemnego, zielonego lakieru domalowałam łodyżki i listki, otrzymując taki oto efekt.

5. Na koniec, gdy każdy element wzoru był wyschnięty przeciągnęłam wszystkie paznokcie bezbarwnym lakierem z drobinkami złota by otrzymać równomierny połysk.


Tak oto powstały wisienki widoczne na zdjęciu obok :)Jak Wam się podoba?

Pozdrawiam Kasia :)

P.S. W linku ( wystarczy nacisnąć na tekst "wynikach konkursu") możecie zobaczyć manicure, który wygrał.

P.S. 2. Za użyczenie paznokci dziękuję Noemi Vain. Niestety tym razem moje paznokcie okazały się za długie :P

2 komentarze: